Godło Polski

Po lekcjach

Teatrzyk „Baj”

Od września 2002r. w naszej szkole odbywają się zajęcia pozalekcyjne dla uczniów w formie kółka teatralnego. Inicjatorkami tych działań są p. Ewa Bajora i p. Małgorzata Wielgosz. Głównym celem zajęć jest zagospodarowanie czasu wolnego uczniów i przygotowywanie repertuaru na uroczystości szkolne. Spotkania odbywają się systematycznie, raz w tygodniu.

W ramach działalności kółka uczniowie przygotowali spektakl teatralny wg tekstu Benedykta Hertza „Coś tam w lesie huknęło” pod tytułem „Przygoda Komarka”. Przedstawienie to miało swoją premierę podczas obchodów Dnia Godności w dn. 6 maja 2003r. Prezentowane było również na Festynie Integracyjnym w Gręzówce  „Europa to my”.

Dużym wyzwaniem, zakończonym sukcesem było przygotowanie inscenizacji baśni pt. „Śpiąca królewna”. Efekty wielomiesięcznej pracy uczniowie zaprezentowali swoim kolegom i rodzicom. Wystąpili na II Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Uczniów Szkół Specjalnych „Krajobraz słowem malowany” oraz w Przedszkolu Integracyjnym Nr 1 w Łukowie.

W repertuarze teatrzyku „Baj”znajdują się scenki kabaretowe, inscenizowane piosenki przygotowywane na różne okazje m.in. na akademie z okazji DNIA NAUCZYCIELA, na zakończenie roku szkolnego.

Szkolny teatrzyk kilkakrotnie brał udział w Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w ŁOK-u.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, a efekty swojej pracy prezentują zarówno w szkole, jak i środowisku lokalnym, promując ZSS.

Wróć na górę