Godło Polski

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjny realizowany w roku szkolnym 2017/2018 „Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia w wybranych krajach Unii Europejskiej”.


Święta Bożego Narodzenia to dla chrześcijan wyjątkowy czas. Czas pochylenia się nad wielką tajemnicą Wcielenia Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. Dlatego też dnia 20.12.2017r. odbyło się spotkanie opłatkowe całej naszej szkolnej społeczności. W świąteczną atmosferę wprowadził nas piękny utwór „Mario, czy już wiesz?” , ukazujący Maryję jako posłuszną Bogu Niewiastę i Tę, dzięki której przyszedł na świat nasz Zbawiciel – Jezus.

Podczas tej uroczystości odbyła się prezentacja podsumowująca projekt edukacyjny. Uczniowie kl. II i III gimnazjum od kilku tygodni wytrwale pracowali nad poznaniem tradycji i zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia w wybranych krajach Unii Europejskiej. Do projektu zostały wybrane następujące państwa: Niemcy, Szwecja, Austria i Włochy. Magię Świąt można było poczuć dzięki przepięknym kolędom śpiewanym w różnych językach. Miłym akcentem była też degustacja potraw przygotowanych przez uczniów. Opiekę nad wychowankami w trakcie trwania projektu sprawowały panie Ewa Listopad i Bożena Tryboń.

Kolejnym punktem spotkania była część artystyczna, podczas której uczniowie wykonali przepiękny utwór „Pastorałkę – Litanię” oraz kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, a grupa dziewcząt zaprezentowała interpretację ruchową do „Kołysanki dla Jezuska”.

Projekt edukacyjny realizowany przez kl. IIag w roku szkolnym 2011/2012 pt. „Jak zachęcić młodsze dzieci do czytania książek?”


TEST

Projekt edukacyjny realizowany przez kl. IIag w roku szkolnym 2010/2011 pt. „Czy sztuka ludowa jest wciąż żywa na terenie Ziemi Łukowskiej”


TEST

Projekt edukacyjny realizowany przez uczniów kl. IIag w roku szkolnym 2012/2013 pt. „Od papieru do modelu”


TEST 3

Wróć na górę