Godło Polski

Rehabilitacja 25 Plus

W Zespole Placówek w Łukowie od września 2018r. realizowane są zajęcia w ramach pilotażowego programu „Rehabilitacja 25 plus”. W roku szkolnym 2023/2024 to już szósta edycja projektu finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Celem programu jest zebranie doświadczeń służących wypracowaniu rozwiązań zapewniających absolwentom ciągłość oddziaływań terapeutycznych w zakresie utrzymania samodzielności i niezależności w życiu społecznym, a także w zakresie dotyczącym ich aktywności zawodowej. 

Na zajęcia uczęszcza trzynastu beneficjentów programu w dwóch grupach. Są to absolwenci Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego i Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Każdy z uczestników projektu uczestniczy w zajęciach grupowych lub indywidualnych.

Formy wsparcia, które świadczone są przez adresata programu na rzecz beneficjentów: przejazdy na zajęcia  do szkoły i do domu, zajęcia kulinarne w tym przygotowanie śniadania, nakrywanie do stołu, zajęcia plastyczne, zajęcia muzyczno – rytmiczne, zajęcia polisensoryczne, zajęcia z komputerem, czynności samoobsługowe: rozbieranie, ubieranie się, spożywanie posiłków. zajęcia rehabilitacyjne.

 

Aktualności – rok szkolny 2023/2024

REHABILITACJA 25 PLUS – DZIEŃ KOBIET

REHABILITACJA 25 PLUS – CHOINKA

REHABILITACJA 25 PLUS – ZAJĘCIA W SZKOLE

MIKOŁAJKI – REHABILITACJA 25 PLUS

Aktualności – rok szkolny 2022/2023

REHABILITACJA 25 PLUS – WYCIECZKA DO KLIMEK

NABÓR WNIOSKÓW W RAMACH PROGRAMU „REHABILITACJA 25+”

REHABILITACJA 25 PLUS – WYJŚCIE DO KINA

REHABILITACJA 25 PLUS – MIKOŁAJKI

WIZYTA W KRAINIE RUMIANKU

REHABILITACJA 25 PLUS – OGNISKO INTEGRACYJNE

REHABILITACJA 25 PLUS – DZIEŃ CHŁOPAKA

REHABILITACJA 25 PLUS – ZAJĘCIA W SZKOLE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wróć na górę