Godło Polski
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – PODSUMOWANIE I SEMESTRU

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – PODSUMOWANIE I SEMESTRU
26.01.2024

W bieżącym roku szkolnym 2023/2024 w pierwszym semestrze prowadziliśmy wiele zajęć lekcyjnych wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. 

Często wykorzystywaną pomocą była „Szafka z klockami”-  typu lego o różnej skali trudności układania i klocki magnetyczne, wykorzystywane one były we wszystkich klasach, uczniowie składając lub próbując składać rozwijali swoją kreatywność i myślenie oraz rozwijali  cechy dokładności.

Korzystaliśmy również z drukarki 3D gdzie uczniowie poznawali jej podstawowe funkcje i drukowali proste zaprogramowane elementy.

Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły zajęcia z zakresu podstaw robotyki „Photon Moduł Specjalne Potrzeby Edukacyjne (SPE)”. Zajęcia z robocikiem „Photonem” bardzo przypadły do gustu naszym najmłodszym uczniom z klas I – III szkoły podstawowej.

Rozwijaliśmy też umiejętności  obsługi  i wykonywania  zdjęć z wykorzystaniem cyfrowego  aparatu.  Jeden z naszych podopiecznych wykonywał zdjęcia podczas szkolnej zabawy choinkowej.

Bez wątpienia w drugim semestrze także będziemy doskonalić umiejętności i korzystać ze sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.  Zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.


Wróć na górę