Godło Polski
ROBIMY ZDROWE SOKI

ROBIMY ZDROWE SOKI
25.10.2023

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki – robimy zdrowe soki w szkole. „Kto soki pije ten długo żyje”.

Już po raz  kolejny w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne w ramach Programu dla Szkół, podczas  których uczniowie mogli własnoręcznie wyczarować pyszny sok z owoców i warzyw bez dodatku cukru i konserwantów. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, uczniowie zapoznali się z  urządzeniem do robienia soku- sokowirówką, jego działaniem oraz utrwalili sobie podstawowe  zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie dzieci samodzielnie  wyciskały sok. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem.

Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa, w dodatku zrobione własnoręcznie… Samodzielnie wykonany sok smakował dzieciom tak bardzo, że pozostawały po nim tylko i wyłącznie ,, marchewkowe wąsy”.

Organizatorzy:  Agnieszka Sójka, Anna Krasuska, Dominika Tuszyńska


Wróć na górę