Godło Polski
DZIEŃ RODZINY Z DZIECKIEM NIEPEŁNOSPRAWNYM

DZIEŃ RODZINY Z DZIECKIEM NIEPEŁNOSPRAWNYM
05.06.2021

W dniu 1 czerwca 2021 r. po raz kolejny obchodziliśmy wyjątkowe święto – Dzień Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym. Dzięki złagodzeniu obostrzeń pandemicznych mogliśmy zorganizować festyn w plenerze na dziedzińcu szkolnym. W tym dniu na naszych uczniów czekało wiele atrakcji. Imprezę rozpoczęto tradycyjnie od grilla, gdzie na Wszystkich czekały pyszne kiełbaski. Podczas festynu uczniowie i wychowankowie pod opieką nauczycieli mogli cieszyć się z licznych atrakcji specjalnie przygotowanych z tej okazji. W kolorowym namiocie zorganizowano stanowiska animacyjne. Uczniowie mogli skorzystać z malowania twarzy i kolorowych tatuaży, otrzymać balonowe zabawki oraz wziąć udział w loterii fantowej. W tym dniu wszyscy wygrywali – każdy los był szczęśliwy, dzięki ofiarnym sercom Sponsorów którzy przekazali wiele fantastycznych gadżetów dla naszych uczniów, m.in. koszulki, skarbonki, kubeczki, breloczki, smycze do kluczy, długopisy, kolorowanki, rękodzieło, odblaskowe opaski, kredki i wiele innych.

Dużą popularnością cieszyła się „Fotobudka”, w której można było wykonać pamiątkowe zdjęcia klasowe jak i indywidualne korzystając z licznie zgromadzonych zabawnych peruk, okularów, kapeluszy i innych gadżetów. Na najmłodszych czekały „dmuchańce” – zjeżdżalnia i plac zabaw. Dzieci bardzo chętnie korzystały z tych atrakcji.

Wszyscy amatorzy sportu mogli wziąć udział w zawodach sportowych oraz indywidualnych konkurencjach. Był tor przeszkód,  rzuty do celu, mecz piłki nożnej, biegi slalomem oraz przeciąganie liny. Zwycięskie drużyny jak i aktywni zawodnicy uhonorowani zostali nagrodami – niespodziankami. Na zwycięzców czekała pyszna pizza, bilety do kina oraz wiele innych nagród.

Fani tanecznych zabaw mogli tańczyć przy muzyce, którą zapewnił profesjonalny dj. Wszyscy świetnie bawili się przy muzyce popularnej oraz niezapomnianych starych przebojach.

Dzień Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym w tym roku był wyjątkowy, bowiem świętowaliśmy jubileusz 60-lecia istnienia naszej szkoły. Aby uczcić ten jubileusz uczniowie pod opieką wychowawców malowali na płótnie piękny obraz naszej placówki, który pozostanie pamiątką i będzie przywoływać wspomnienia.

Pojawili się też wyjątkowi goście pan wicestarosta Janusz Kozioł, który wręczył zwycięskim uczniom nagrody, za udział w konkursie plastycznym „Moja szkoła ma 60 lat”, który zorganizowano z okazji jubileuszu 60 – lecia Zespołu Placówek w Łukowie.

Miłą niespodzianką były również cukierki, którymi częstowały pani prezes i wiceprezes stowarzyszenia „Jesteśmy sobie potrzebni”, które działa na rzecz uczniów naszej szkoły.

Rodzice mogli skorzystać z „kawiarenki”, gdzie czekało „małe słodkie co nieco”. Na uczniów czekały zaś pyszne lody.

Dzień Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym  był świętem całej społeczności naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie: dyrekcji, nauczycielom i rodzicom. Szczególne podziękowania kierujemy do ludzi o ofiarnych sercach – Sponsorów, dzięki którym zorganizowaliśmy loterię fantową i nagrody dla uczniów.

Sponsorzy:

  • Starostwo Powiatowe
  • Gmina Łuków
  • Miasto Łuków
  • Kino Łuków
  • E-paka
  • Bank Pekao
  • Orange
  • Pizzeria „Pod Strzechą”
  • Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „Labirynt”
  • Muzeum Regionalne w Łukowie

Opublikowały: A. Izdebska, A. Kryczka – Wysokińska


Wróć na górę