Godło Polski
DZIEŃ PATRONA

DZIEŃ PATRONA
24.05.2021

Od kilku lat zwyczajem naszej szkoły jest świętowanie Dnia Patrona.

W bieżącym roku uroczystość odbywała się w cieniu pandemii wywołanej koronawirusem SARS- CoV – 2. W związku z obowiązującymi obostrzeniami musieliśmy zmienić tradycyjne obchody tej uroczystości, na dostosowane do obecnej sytuacji. Tegoroczny Dzień Patrona trwał trzy dni. Uczniowie wszystkich klas zostali zaproszeni do szkolnej biblioteki według ustalonego harmonogramu. Podczas zajęć promujących życie i twórczość Marii Konopnickiej czytaliśmy utwory pisarki. Na motywach jej twórczości odbywały się gry i zabawy. Bardzo ciekawą formą utrwalającą znajomość treści nowel i wierszy były gry stolikowe, quizy i zabawy on –line. Najmłodsze dzieci wykonywały ilustracje do poznanych utworów.

 W celu uatrakcyjnienia wydarzeń związanych ze świętem naszej szkoły, odbył się kiermasz babeczek i jagodzianek przygotowany przez uczniów szkoły przysposabiającej do pracy. Każdy chętny mógł jeszcze bardziej poczuć atmosferę opisywaną przez poetkę, rozkoszując się smakiem jagód, będących symbolem jej twórczości i wspomnieniami z dzieciństwa.

Na zakończenie spotkania z twórczością Marii Konopnickiej  umożliwiliśmy chętnym uczniom zabawę w zaciszu domowym i sprawdzenie swojej wiedzy. Udostępniliśmy na stronie szkoły linki do najciekawszych łamigłówek i zadań w formie on – line.

Puzzle – bocian

https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=0d8721e1135d

Milionerzy „Na jagody”

https://learningapps.org/display?v=pg6mynvtk21


Wróć na górę