Godło Polski
DZIEŃ ZIEMI 2021

DZIEŃ ZIEMI 2021
26.04.2021

Jak co roku, 22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Celem naszej akcji jest promowanie postaw ekologicznych wśród uczniów SOSW im. M. Konopnickiej i wychowanków ORW oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Nasi uczniowie dbają o otaczające środowisko przez cały rok szkolny, poprzez właściwe segregowanie odpadów, zbiórkę baterii, czy plastikowych nakrętek. Aby zachęcić uczniów do kreatywnego spojrzenia na problemy naszej planety został ogłoszony konkurs pt. „Drugie życie odpadów”. Uczniowie wspólnie z rodzicami i nauczycielami przygotowali ciekawe prace konkursowe, wystawione na holu głównym.

Ponadto w każdej klasie zostały przeprowadzone lekcje dotyczące właściwej gospodarki odpadami i recyklingu, uczniowie rozwiązywali krzyżówki i rebusy. Również zajęcia na świetlicy szkolnej tego dnia były skupione na tematyce ekologicznej.

Wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjnego założyli ogródki kwiatowe i ziołowe na parapetach w salach.

Wychowawcy grup przeprowadzili ciekawe zajęcia związane z tematyką ekologiczną m. in. W grupie 6 dzieci bawiły się w „czyszczenie oceanu”.

Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc dzieciom w przygotowaniu prac.

Organizatorzy: A. Pucyk, E. Olek


Wróć na górę