Godło Polski
DZIEŃ ZIEMI

DZIEŃ ZIEMI
27.04.2022

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone 22 kwietnia. Każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w obchody tego święta, aby pokazać jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

Z tej okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy obchody tego Dnia. Celem akcji było uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody, budzenie poczucia odpowiedzialności za jej stan oraz uświadomienie źródeł zagrożeń dla środowiska naturalnego. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali montaż słowno – muzyczny pt. „Wiosenny teatrzyk ekologiczny”.
Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny „Zainwestuj w naszą Ziemię”. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Piotr Mikołajczuk

II miejsce – Patryk Szczuchniak

III miejsce- Łucja Petrzak

Wyróżnienia otrzymali:

Cezary Chorchel

Jakub Biaduń

Na koniec każdy z uczniów mógł sprawdzić swoja wiedzę rozwiązując zagadki i quizy związane z Dniem Ziemi korzystając z aktywnej tablicy.

Organizatorzy: Anna Izdebska, Anna Kryczka – Wysokińska, Anna Pucyk, Emilia Olek.


Wróć na górę