Godło Polski
„Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”

„Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”
29.09.2021

Wszystkim nam zależy, aby uczniowie wszechstronnie się rozwijali. Dbamy o wykształcanie u nich pozytywnych cech oraz dostarczamy właściwych wzorców zachowań. Staramy się osiągać to różnymi metodami. Wyniki wielu badań dowodzą, że bardzo dobre rezultaty w wychowaniu młodego człowieka można osiągnąć poprzez codzienne czytanie książek – przynajmniej 20 minut w ciągu dnia.

W celu rozwijania wśród uczniów zainteresowań czytelniczych, w naszej szkole podejmujemy różnorodne działania. Jednym z wielu, jest włączenie się do akcji pod hasłem „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”, który corocznie obchodzony jest 29 września. W bieżącym roku chcieliśmy uczcić 95. urodziny Kubusia Puchatka. W związku z tym, nasi uczniowie wsłuchiwali się w głośne czytanie historii, których bohaterem był „Miś o Bardzo Małym Rozumku” oraz jego przyjaciele. Podczas spotkań z lekturą, dzieci mogły wykazać się również swoimi zdolnościami plastycznymi. Wykonywali ilustracje do książki lub kolorowali obrazki z ulubionymi bohaterami.

W związku z trwającą pandemią oraz obowiązkiem przestrzegania procedur bezpieczeństwa, nasze spotkania miały charakter bardziej kameralny, niż to bywało w latach wcześniejszych. Pojedyncze klasy wraz z wychowawcami przychodziły do szkolnej biblioteki według ustalonego harmonogramu.

Widząc zadowolenie i zainteresowanie naszych uczniów taką formą spędzania czasu wolnego, już planujemy kolejne działania promujące czytelnictwo.

(Opracowały: E. Bajora, R. Bednarczyk)


Wróć na górę