Godło Polski
Uczniowie Zespołu Placówek pamiętają o Święcie Niepodległości.

Uczniowie Zespołu Placówek pamiętają o Święcie Niepodległości.
13.11.2020

Dnia 11 listopada obchodziliśmy najważniejsze święto dla nas Polaków – Święto Niepodległości.

Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. Pamięć o tym wydarzeniu jest w sercach nas wszystkich, a zadaniem nauczycieli jest wychowanie młodych ludzi na patriotów.

W obliczu pandemii obchody tego ważnego święta miały inny niż dotychczas charakter, ale nasi uczniowie podjęli wiele działań upamiętniających dzień 11 listopada 1918 roku.

W dniach poprzedzających 11 listopada wychowankowie świetlicy przygotowywali się do Święta Niepodległości wykonując okolicznościową dekorację, flagi, kotyliony w barwach narodowych oraz recytując wiersze o Polsce i jej historii. Zwieńczeniem tych działań było nagranie krótkiego filmu o Święcie Niepodległości. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem podjęli się tego zadania pod kierunkiem wychowawców świetlicy p. Anny Kryczka-Wysokińskiej i p. Anny Izdebskiej Jesteśmy z nich bardzo dumni i widzimy, że nasi uczniowie szczerze kochają naszą ojczyznę. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmów.

 https://drive.google.com/file/d/1DYLtSF0ZvoUyYvv2secJMyzSRUZPa_X6/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1HqGx8tIWV_0Q73aoYEAfj0-MZt4gau1m/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1LhsvVHfy1S99C-hWGsb4Opzhbb2Gofw9/view?usp=sharing

We wtorek 10 listopada nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego” o godz. 11:11. 

(Opracowała: Anna Kryczka-Wysokińska)


Wróć na górę