27 maja uczniowie Branżowej Szkoły Zawodowej oraz Klas Przysposabiających do Pracy wzięli udział w warsztatach florystycznych „Las w słoiku”. Spotkanie odbyło się w urokliwym siedlisku zielarskim La la las. Było to już trzecie wydarzenie realizowane w ramach projektu „Wieloaspektowe wsparcie funkcjonowania dziecka z niepełnosprawnością w przestrzeni szkoły i domu”. Podczas warsztatów młodzież rozwijała zdolności manualne, ćwiczyła precyzję oraz poznawała tajniki tworzenia zamkniętych ekosystemów. Praca z roślinami była dla uczniów doskonałą formą terapii przez naturę. Każdy uczestnik stworzył swój własny, unikalny las, który zabrał do domu. Zwieńczeniem udanego dnia było wspólne ognisko integracyjne. Przy pieczeniu kiełbasek i rozmowach na świeżym powietrzu uczniowie mieli okazję do odpoczynku, zacieśniania relacji oraz aktywnego spędzenia czasu w grupie.






















