Godło Polski
WARSZTATY DEKOROWANIA MAZURKÓW WIELKANOCNYCH

WARSZTATY DEKOROWANIA MAZURKÓW WIELKANOCNYCH
28.03.2026

W dniu 20 marca w szkolnej pracowni zajęć praktycznych odbyły się warsztaty dekorowania mazurków wielkanocnych. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy VIII szkoły podstawowej oraz uczniowie klasy IIIa branżowej kształcący się w zawodzie cukiernik.

Celem warsztatów było doskonalenie umiejętności praktycznych w zakresie dekorowania wyrobów cukierniczych, rozwijanie poczucia estetyki oraz zapoznanie uczestników z różnorodnymi technikami zdobienia mazurków. Dla uczniów klasy VIII udział w zajęciach stanowił również okazję do poznania szkolnej pracowni zajęć praktycznych oraz specyfiki kształcenia w zawodzie cukiernik.

Podczas warsztatów wykonywano dekoracje z wykorzystaniem różnorodnych surowców i technik, takich jak polewy, bakalie, dekoracje cukrowe i czekoladowe. Uczestnicy zajęć wykazali się zaangażowaniem i kreatywnością.

Warsztaty przebiegły w sprzyjającej atmosferze, przyczyniając się do rozwijania zainteresowań zawodowych oraz umiejętności praktycznych uczniów.


Wróć na górę