Godło Polski
DZIEŃ RODZINY Z DZIECKIEM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

DZIEŃ RODZINY Z DZIECKIEM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ
06.06.2024

Do Zespołu Placówek w Łukowie w dniu 4 czerwca zawitali znamienici goście: starosta Dariusz Szustek, vicestarosta Janusz Kozioł, burmistrz Piotr Płudowski, dyrektor PKS Łuków Tomasz Madoń, s. Barbara Marczewska – dyrektor SOW w Łukowie, dyrektor Muzeum Regionalnego Mariusz Burdach, dyrektor PCPR Agnieszka Krawczyk, dyrektor SOSW w Baczkowie Jolanta Czajka oraz uhonorowani tytułami Przyjaciela Szkoły – Mirosław Greluk i Piotr Goławski. Okazją do odwiedzin tak ważnych gości były obchody Dnia Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym, podczas którego uczniowie i wychowankowie celebrują swoje święto razem ze swoimi rodzinami oraz kadrę pedagogiczną. Chociaż wszyscy obawiali się, że zabawę może popsuć niesprzyjająca auta, to dla dzieci nawet pogoda tego dnia był sprzyjająca. Dzięki obecności rodziców i rodzeństwa ten dzień był niezwykle radosny. Wspólne świętowanie rozpoczęły przemówienia zacnych gości i słodkie prezenty składane na ręce pani dyrektor Danuty Kowal. Nie zawiedli również uczniowie, którzy pod kierunkiem nauczycieli: Marty Matusiak, Anety Świderskiej i Renaty Mościckiej, po raz kolejny zaprezentowali swoje talenty a dla dużej grupy był to całkiem udany sceniczny debiut. Jednak to nie przemówienia i występy nagradzane gromkimi brawami były tym, czego najbardziej oczekiwano. Na dzieci i młodzież czekały przepyszne przekąski i słodycze, a najważniejsza była świetna zabawa na świeżym powietrzu. Szczęśliwie pogoda i humory dopisały, a każde dziecko znalazło coś dla siebie: były konkursy, tańce, animacje, dmuchańce, zawody sportowe, malowanie i wiele innych atrakcji, w tym animatorzy zachęcający do aktywności i zaangażowania. Rodzice mogli odpocząć w przygotowanej na tę okazję kawiarence z przepysznymi domowymi wypiekami.

Ten piękny dzień minął bardzo szybko, jednak z pewnością spotkamy się w przyszłym roku, ponieważ tak celebrowane Święto Dzieci jest już tradycją Zespołu Placówek. Pozostało jeszcze podziękować wszystkim osobom, w tym rodzicom i sponsorom, którzy włączyli się w organizację uroczystości. Dyrekcję i nauczycieli w organizacji imprezy wsparli: Rada Rodziców oraz sponsorzy:,,Fagum-Stomil” Łuków, E-paka Łuków, Zakłady Mięsne Łmeat-Łuków S.A., C. Oleksiński, P. Wereszczyński Hurtownia mięsa i wędlin „Mięs-Hurt”, Radosław i Monika Makowscy,  Auto Radio System Mariusz Rybka, Mar-Inox Marcin Kędra, Piekarnia Ciastkarnia Łazy,  Pizzeria Piekiełko Tomasz Jakubaszek, Piotr Śledź, Grzegorz Dybciak „Agro-Top”, Owolovo Siedlce, KS Ubezpieczenia Kamila Sowa, Sklep ,,Delia” Barbara Chadaj. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej pracy.


Wróć na górę