Godło Polski
PROJEKT CZYTELNICZY „POZNAJEMY BOHATERÓW WIERSZY JANA BRZECHWY I JULIANA TUWIMA”

PROJEKT CZYTELNICZY „POZNAJEMY BOHATERÓW WIERSZY JANA BRZECHWY I JULIANA TUWIMA”
13.11.2023

W czerwcu i wrześniu 2023 r. uczniowie klasy 8b realizowali projekt czytelniczy pt. „Poznajemy bohaterów wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”. W ramach realizowanego projektu uczniowie odwiedzili bibliotekę szkolną i wypożyczyli książki z utworami autorstwa Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, z których w pracowni lekcyjnej została przygotowana wystawa. W kolejnym punkcie realizowanego projektu odbyło się spotkanie integracyjne uczniów i rodziców. Podczas tego spotkania wysłuchaliśmy wierszy czytanych przez uczniów, rodziców i nauczyciela. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli również film pt. „Akademia Pana Kleksa” oraz słuchali i śpiewali piosenki z tego filmu. Przeprowadzono liczne zajęcia lekcyjne, podczas których uczniowie rozwiązywali zagadki i rebusy związane z przeczytanymi książkami oraz wykonali prace plastyczne inspirowane wierszami. W klasie została przygotowana wystawa prac uczniów. Realizacja projektu była dla nas wyjątkowym czasem, podczas którego mogliśmy poznać twórczość Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, zaprzyjaźnić się z bohaterami wierszy oraz spędzić czas na wspólnym czytaniu. Myślimy, że do wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima będziemy często wracać. Polecamy je również innym uczniom naszej szkoły.


Wróć na górę