Godło Polski
REALIZACJA PROJEKTU „MAMO, TATO POPATRZ, POSŁUCHAJ JAK MÓWIĘ”

REALIZACJA PROJEKTU „MAMO, TATO POPATRZ, POSŁUCHAJ JAK MÓWIĘ”
20.09.2023

Realizacja projektu: „MAMO, TATO POPATRZ, POSŁUCHAJ JAK MÓWIĘ”- Stowarzyszenie „Jesteśmy Sobie Potrzebni”.

W ramach współpracy z Fundacją PKO Banku Polskiego, Łukowskim Stowarzyszeniem Wspierania Osób z Autyzmem i Ich Rodzin „Labirynt”, Stowarzyszeniem „Przymierze dla Ziemi Łukowskiej” oraz Łukowskim Stowarzyszeniem Rozwoju otrzymaliśmy wsparcie na zakup urządzenia C- Eye w ramach projektu „MAMO, TATO POPATRZ, POSŁUCHAJ JAK MÓWIĘ”. Inicjatorem  tego projektu jest Dyrektor Zespołu Placówek w Łukowie – Pani Danuta Kowal.

Celem projektu jest wszechstronne wsparcie w rozwoju mowy, słuchu, a przede wszystkim komunikacji osób z niepełnosprawnością w tym z porażeniem mózgowym, autyzmem tj.; prowadzenie terapii z zakresu komunikacji i widzenia za pomocą urządzenia C- Eye.

Na terenie Zespołu Placówek w Łukowie została przygotowana nowa sala do pełnienia funkcji terapeutycznej. Wyremontowano ją dzięki funduszom od Zarządu Powiatu w Łukowie oraz pracy wolontariuszy. Pomalowano ściany i wyposażono w niezbędne meble.

12 września 2023r. zainstalowano i skonfigurowano urządzenie C- Eye oraz przeprowadzono szkolenie z obsługi dla terapeutów.

Wkrótce odbędzie się uroczyste otwarcie nowej sali terapeutycznej podczas której zostanie zaprezentowana praca z urządzeniem C- Eye.

Na bieżąco na stronie internetowej Zespołu Placówek w Łukowie  oraz profilu Stowarzyszenia „Jesteśmy Sobie Potrzebni” będziemy zamieszczać efekty terapii z osobami z niepełnosprawnością. Zapraszamy do śledzenia naszych działań.

Wszystkim Partnerom dziękujemy za współpracę.


Wróć na górę