Godło Polski
OSTATKI W GRECKIM STYLU

OSTATKI W GRECKIM STYLU
22.02.2023

Jeżeli są tańce i dobra zabawa, to nie może zabraknąć greckich rytmów i smaków. Podczas „Dnia Greckiego” uczestnicy społeczności szkolnej Zespołu Palcówek w Łukowie tańczyli grecki taniec sirtaki, nucąc pod nosem radosne la la la. Prezentacja zdjęć w tle, smakowite koreczki, sałatka z oliwek i fety oraz chałwa przeniosły nas na chwilę raz jeszcze do pięknej Hellady, gdzie w poprzednim roku szkolnym 30 uczniów wraz z 8 opiekunami realizowało projekt „Mobilność Bez Barier” w ramach programu Erasmus +. Ucząc się języków – angielskiego, greckiego, uczniowie odkrywali historię Grecji, jej kulturę i sztukę u stóp Olimpu. Podczas „Dnia Greckiego” młodzież wcieliła się w wybranych greckich bogów. Uczestniczyła w quizach „Ciekawostki o Grecji”, „Angielskie potyczki”. Na stanowiskach tematycznych: malowała greckich bogów na górze Olimp oraz tatuaże w greckie wzory.


Wróć na górę