Godło Polski
21 MARCA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

21 MARCA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA
22.03.2021

22 marca nasza szkoła przystąpiła do akcji promującej obchody Światowego Dnia Zespołu Downa.

Dzień ten ustanowiono z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, zaś od 2012 roku odbywa się pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Organizacje wspierające obchody Światowego Dnia Zespołu Downa zachęcają nas do założenia w tym dniu kolorowych skarpetek „ nie do pary”. W ten sposób chcemy integrować się z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21.

Kolorowe skarpetki, podobnie jak data – 21.03 ( trzeci dodatkowy chromosom w kariotypie) mają znaczenie symboliczne. Niosą przesłanie akceptacji różnorodności, odmienności, społecznego niedopasowania, czyli wszystkiego tego, z czym muszą zmagać się osoby z Zespołem Downa.

Dziękujemy wszystkim, którzy  przyłączyli się  do akcji i przesłali swoje relacje. Dziękujemy uczniom i wychowankom za niezliczoną ilość skarpetek nie do pary, które udekorowały nasze szkolne hole.

Organizatorzy: B. Jakubiec, B. Tryboń, E. Federowicz, A. Smolak


Wróć na górę