„Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. Jeżeli miłujecie ojczystą ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi. Zwracam się w sposób szczególny do tych, którym powierzona została odpowiedzialność za ten kraj i jego rozwój, aby nie zapomnieli o obowiązku chronienia go przed ekologicznym zniszczeniem. (..)

Jan Paweł II

Rozstrzygnięcie konkursu "Szkoła przyjazna środowisku"

W tym roku po raz pierwszy – mam nadzieję, że nie ostatni, przystąpiliśmy do konkursu ekologicznego organizowanego przez Nadleśnictwo Łuków pt: „Szkoła przyjazna środowisku”.

Zgodnie z regulaminem nasi uczniowie podjęli bardzo udaną próbę wykonania  zadań w kilku dziedzinach:

  1. kategoria fotograficzna : „ Flora i fauna mojej miejscowości”
  2. kategoria literacka: wiersz; „Środowisko i ja”.

3.    kategoria plastyczna: rysunek na temat: „ Ptaki”.

4.    kategoria praktycznego działania.

          a). Prace odnowieniowo-zalesieniowe

          b). Prace zadrzewieniowe

Nie bez obaw, we wszystkich wymienionych kategoriach stanęliśmy do rywalizacji z uczniami szkół masowych całego powiatu łukowskiego.

Dnia 17 grudnia 2007 roku w siedzibie Nadleśnictwa Łuków odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników konkursu oraz wręczenie nagród.

        Prace uczniów  naszej szkoły zostały wyróżnione. Uczniowie: Kulikowska Monika, Wójcik Natalia, Wenerski Marcin, Opieka Marcin, Rodak Karina otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz  albumy z okazami roślin i  ptaków         chronionych.

        Komisja konkursowa szczególnie wyróżniła społeczność  uczniów Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Łukowie za wykonanie prac odnowieniowo-zalesieniowych oraz zadrzewieniowych. W nagrodę otrzymaliśmy duży mikroskop, który wzbogacił pracownię biologiczną.

 

 Brawo!  

 

Archiwum - powrót

Aktualności - powrót