ZAADOPTUJ KASZTANOWCA

 

          Akcja „ Zaadoptuj kasztanowca” jest  stałym elementem kalendarza działań ekologicznych w Zespole Szkół Specjalnych w Łukowie. Chcemy uczyć poprzez zabawę oraz  bawić poprzez naukę i pracę. Koordynatorami tejże akcji są panie: Bożena Michałko, Lidia Piechocka, Maryla Woźniak.

Corocznie akację rozpoczynamy  apelem, podczas którego przypomina się uczniom cel główny przedsięwzięcia oraz przestrzeganie warunków bezpieczeństwa w trakcie zbierania opadłych liści.  W miesiącu listopadzie koordynatorzy ogłosili konkurs plastyczny na temat: Nasze rude skarby. Uczniowie indywidualnie wykonywali prace dowolnie wybraną przez siebie techniką z zastosowaniem różnorodnych materiałów.

W miesiącu lutym na uroczystym apelu szkolnym podsumowano wyniki akcji „ Zaadoptuj kasztanowca”. Wszystkie klasy za aktywny udział w walce ze szkodnikiem oraz za wykonanie prac plastycznych otrzymały dyplomy. Od 10 października do 28 listopada 2006 roku w akcji udział wzięło 187 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Łukowie . Przy grabieniu liści przepracowali łącznie 19 godzin i zebrali 74 worki, co w sumie dało 201 roboczogodzin.

Na zakończenie warto podkreślić, że w całym tym działaniu nie najważniejsze są liczby. Dla nas nauczycieli wielkim sukcesem jest to, że w tym roku żadne dziecko nie wstydziło się tego , co robiło, a przede wszystkim rozumiało sens swego działania. Uczniowie pracowali bardzo aktywnie. Jako, że przykład „idzie z góry”, sami nauczyciele nie tylko pełnili dozór nad uczniami, ale aktywnie wspomagali ich w pracy. W tym roku nasze wysiłki zostały docenione przez organizatorów, otrzymaliśmy bowiem nagrody w wysokości 700 zł.

 

Archiwum - powrót