DZIEŃ BATERII
W RAMACH AKCJI

W dniu 14 grudnia 2015r. w Zespole Placówek w Łukowie został zorganizowany "Dzień baterii". Był on podsumowaniem podjętych już działań w ramach ogólnopolskiej akcji BATERIA POMYSŁÓW. Uczniowie przez cały miesiąc listopad czynnie włączyli się w zbiórkę zużytych baterii oraz chętnie wzięli udział w konkursie plastycznym promującym założenia akcji. Nazbieraliśmy 42 kilogramy baterii, które zostaną przekazane do recyklingu.

     

Ponadto pani Anna Pucyk w klasach I-III przeprowadziła lekcje ekologiczne, na których uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniu jakie niesie za sobą wyrzucanie bakterii do kosza.

Szkolne obchody "Dnia baterii" rozpoczął apel, na którym podsumowano ogłoszone konkursy i wręczono nagrody. Ponadto uczniowie obejrzeli krótki filmik, w którym poznali skład chemiczny baterii, zagrożenia jakie niesie za sobą wyrzucanie baterii do kosza oraz co się z nimi dzieje, gdy zostaną oddane do recyklingu.

Apel był tylko zapowiedzią atrakcji tego dnia, gdyż na wszystkich przerwach uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą ekologiczną o bateriach podczas przygotowanych zabaw i gier. Najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni.

 

     

     

 

Akcję na terenie placówki koordynują panie: Anna Pucyk i Iwona Sulej.

 

(Opracowały: A. Pucyk, I. Sulej)

 

Aktualności