Godło Polski
W ŚWIECIE ZWIERZĄT I BAJEK

W ŚWIECIE ZWIERZĄT I BAJEK
23.06.2022

W wielu magicznych miejscach, pełnych ciekawych przygód byli uczestnicy projektu „W świecie zwierząt i bajek”. 18.05.2022r. dzieci wraz z opiekunami i rodzicami z powiatu łukowskiego pojechali na wycieczkę do Warszawy i Zalesia Górnego. Projekt realizowany był dzięki dotacji z Zarządu Powiatu w Łukowie oraz we współpracy z Zespołem Placówek w Łukowie.

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie to miejsce gdzie dzieci z niepełnosprawnością i ich opiekunowie poznawali, obserwowali wspaniałe zwierzęta i wypoczywali pośród pięknej przyrody. Dzielnica Filmowa to park tematyczny, kadry scenografii z filmów lub ulubionych bajek. Zobaczyliśmy tam ponad 50 aut z filmów oraz bajek, motocykle filmowe, roboty. Niezapomnianą atrakcją było: Filmowe Zoo, Fish Game, Plenerowe Instrumenty Muzyczne, Multimedialny Rzutnik, Prysznic z Kulkami, Karuzela Filiżanki, Strefa Militarna, Gry XXL, Mini Golf. Dla ciekawych poszukiwaczy leśnych przygód została przygotowana ścieżka Discovery. Po wszystkich atrakcjach filmowych skorzystali z również ogromnego placu zabaw oraz parku trampolin, na których można było bawić się do woli. Na koniec zakupiono pamiątki.

Wycieczka dla dzieci i ich opiekunów była wspaniałym przeżyciem. Sprawiła uczestnikom wiele radości. Udział w wyjeździe pozwolił beneficjentom na pokonanie barier psychicznych i fizycznych, podniósł ich wartość funkcjonowania w społeczeństwie. Pobudził dzieci do twórczego myślenia i rozwijania wyobraźni. Umożliwił zetknięcie się z przyrodą oraz
wpłynął na polepszenie sprawności fizycznej.

Dotacja z Zarządu Powiatu w Łukowie obejmowała wynajem autokaru, bilety wstępu oraz rozliczenie projektu. Organizatorem wyjazdu było Stowarzyszenie „Jesteśmy Sobie Potrzebni” działające przy Zespole Placówek w Łukowie. Projektem koordynowali: p. A. Szczygielska, p. K. Koć i p. M. Zaniewicz. Projekt dofinansowany przez Zarząd Powiatu w Łukowie w ramach realizacji zadania publicznego.


Wróć na górę