Godło Polski
WYCIECZKA DO KAZIMIERZA DOLNEGO

WYCIECZKA DO KAZIMIERZA DOLNEGO
07.06.2022

W dniu 7 czerwca uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Dolnego. Głównym punktem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle oraz zwiedzanie zabytków miasta z przewodnikiem. Podczas rejsu statkiem uczniowie mogli podziwiać piękne widoki, poznając przy tym przepiękną roślinność i zwierzęta tych okolic. Dodatkową atrakcją były towarzyszące nam podczas rejsu mewy, które stacjonują tu w okresie wiosennym.

Po odbytym rejsie uczniowie udali się z przewodnikiem na zwiedzanie zabytków miasta. Na początku zwiedzania uczniowie poznali historię jednej z kamienic zwaną Kamienicą Celejowską. Potem zwiedzili stojący ponad rynkiem Kościół Franciszkanów, gdzie wysłuchali ciekawych opowieści przewodnika oraz podziwiali z dziedzińca kościoła jedną z najwspanialszych panoram miasta. Zwiedzili również inne renesansowe kamienice oraz Rynek Główny. Specyficzny klimat, urokliwe zakątki, piękna starówka pamiętająca odległe czasy wprowadziła wszystkich w magiczny nastrój.

Po tak wyczerpującej wycieczce wszyscy udali się na obiad do jednej z kazimierskich restauracji oraz na krótki spacer po starym rynku połączony z zakupem lodów i pamiątek.

Wycieczka odbyła się dzięki funduszom zebranym podczas łukowskich jarmarków świątecznych. Organizatorkami wycieczki były panie: Agnieszka Nawrocka, Agnieszka Koźlak, Elżbieta Abramek.

(Opracowała: A. Koźlak)


Wróć na górę