Godło Polski
Klub Odkrywców z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łukowie.

Klub Odkrywców z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łukowie.
04.05.2022

4 maja 2022 r. uczniowie należący do „Klubu Odkrywców – Ścieżkami Pamięci” gościli w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łukowie. Pracownicy biblioteki zaprosili nas na lekcję biblioteczną poświęconą Marii Konopnickiej. Lekcja odbyła się z okazji 180 rocznicy urodzin pisarki. Trzeba dodać, że rok 2022 został ogłoszony przez Sejm RP rokiem Marii Konopnickiej. Podczas zajęć uczniowie poznali biografię patronki naszej szkoły oraz jej twórczość. Mieli również możliwość wysłuchania fragmentów utworów oraz sprawdzenia swojej wiedzy na temat pisarki. Dziękujemy Pani Elżbiecie Ławeckiej za poświęcony czas i bardzo ciekawe zajęcia. To na pewno nie ostatnia nasza wizyta w tej instytucji. Dzięki paniom bibliotekarkom za każdym razem odkrywamy coś nowego, poznajemy pisarzy polskich oraz ciekawe lektury. Organizatorami wycieczki byli opiekunowie „Klubu Odkrywców”.

(Opracowała: A. Szaniawska)


Wróć na górę