Godło Polski
WARSZTATY TWORZENIA PIERNIKÓW

WARSZTATY TWORZENIA PIERNIKÓW
21.12.2021

16.12.2021 uczniowie grupy VII i XI OR-W uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w restauracji Zielony Gaj, w których poznali technikę wykonania pierniczków. Wspólne wykonywanie pierniczków jest jedną z tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz świetną okazją do poznawanie nowych smaków, zapachów, kształtów pracy manualnej.

Już na powitanie Mikołaj zaprosił dzieci do wspólnego wykonania ciasta. Każdy uczeń miał możliwość wykonania dla siebie pierniczków, które następnie dekorował. Bardzo miłym akcentem było przygotowanie przez właścicieli dodatkowego poczęstunku, to znaczy ciepłej zupy i pizzy.

Gdy pierniczki trafiły do piekarnika, uczniowie mogli pohasać
na sali zabaw, gdzie integrowali się przy wspólnych zabawach ruchowych.

Organizatorami wyjścia byli wychowawcy grup.


Wróć na górę