Godło Polski
SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU – DZIAŁAMY OD 4 LAT

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU – DZIAŁAMY OD 4 LAT
08.12.2021

Szkolny Klub Wolontariatu został powołany przez panią Dyrektor Danutę Kowal w sierpniu 2017 roku. Obecnie liczy 18 wolontariuszy: nauczycieli i uczniów.

Każdego roku Szkolny Klub Wolontariatu realizuje liczne działania. Obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości, Światowy Dzień Wolontariusza. W tym roku z okazji Dnia Wolontariatu w naszej szkole ogłoszono konkurs plastyczny pt. „Pomagam codziennie”. Prace uczestników konkursu można obejrzeć na szkolnej tablicy Wolontariatu.

Stale współpracujemy ze  stowarzyszeniem ,,Jesteśmy sobie potrzebni”, z pedagogami szkolnymi, z Samorządem Uczniowskim, z Kołem Wolontariatu przy Zespole Szkół Nr 3 w Łukowie. Włączamy się w ,,Jarmark bożonarodzeniowy” i ,,Kiermasz wielkanocny”.

Bierzemy udział w akcjach charytatywnych, kwestach oraz zbiórkach darów, np.: ,,GÓRA GROSZA” oraz w zbiórkach plastikowych nakrętek z butelek po napojach dla naszych uczniów i wychowanków.

Dzięki współpracy z Punktem Charytatywnym działającym przy Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Łukowie – Spiżarnia Caritas pozyskujemy wsparcie dla uczniów Zespołu Placówek i ich rodzin. Wiele podejmowanie zadań wynikających z bieżących potrzeb uczniów naszej szkoły.

O działaniach Szkolnego Klubu Wolontariatu piszemy na stronie szkoły i Facebooku oraz umieszczamy informacje na gazetce ściennej.


Wróć na górę