Godło Polski
W GOŚCINIE U KRÓLA!

W GOŚCINIE U KRÓLA!
23.11.2021

Piękna jesienna pogoda sprzyja wyjazdom i zwiedzaniu, dlatego w minioną sobotę grupa wychowanków internatu, pod opieką wychowawców p. Marcina Mazura i p. Magdaleny Wysokińskiej, wybrała się na wycieczkę do Warszawy.
 
Głównym jej punktem było zwiedzanie Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w ramach akcji „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich”. Już po raz dziesiąty Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego umożliwia darmowe zwiedzanie 8 rezydencji królewskich w całej Polsce. Nasi wychowankowie skorzystali z możliwości odwiedzenie jednej z nich. Przewodnikiem, który oprowadził nas po Pałacu na Wyspie oraz w ciekawy sposób opowiedział o nim, był pan Krzysztof Łapa -nauczyciel historii z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 150 im. Walerego Wróblewskiego w Warszawie.
 
Kolejnym punktem naszej wycieczki był krótki poczęstunek w jednej z Warszawskich restauracji. W miłej atmosferze nasi uczniowie spotkali się tam z przyjacielem naszej szkoły – panem Wojciechem Klażyńskim.
 
Na koniec odwiedziliśmy Królewski Ogród Światła przy Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Uczniowie byli pod wrażeniem wystawy plenerowej, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożono w finezyjne kształty. Świetlna instalacja była doskonałą atrakcją na zakończenie naszej wycieczki.

Wróć na górę