Godło Polski
„Szkoła do hymnu”

„Szkoła do hymnu”
14.11.2021

Już po raz czwarty społeczność naszej szkoły przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. „Szkoła do hymnu”. Jej głównym celem było wspólne uczczenie Narodowego Dnia Niepodległości. 10 listopada o godz. 11.11 uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły zaśpiewali wspólnie hymn narodowy. Odbyło się to w uroczystej i odświętnej atmosferze. Uczniowie w tym dniu przyszli do szkoły w stroju galowym. Szkoła udekorowana była naszymi barwami narodowymi. Z tej okazji uczniowie przygotowali również biało – czerwone kotyliony, które dumnie nosili podczas wszystkich lekcji.  Oczekując na odśpiewanie hymnu obejrzeliśmy okolicznościową prezentację ukazującą polskie drogi do niepodległości. Uroczystość zakończyła się wręczeniem nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Niepodległa, Niepokorna”. Prace uczniów można obejrzeć na wystawie pokonkursowej przygotowanej przy pracowni historycznej. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak wspaniałej akcji i razem z uczniami z innych szkół w całym kraju oraz uczniami szkół polonijnych odśpiewać najważniejszą dla nas Polaków pieśń. Jest to podziękowanie dla naszych przodków. Dzięki ich walce i poświęceniu możemy żyć, uczyć się i pracować w wolnym kraju. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

(Opracowała: Agnieszka Szaniawska)


Wróć na górę