Godło Polski
Ferie zimowe w szkole.

Ferie zimowe w szkole.
19.01.2021

W tym roku ferie w Ośrodku Szkolno Wychowawczym

odbywały się pod hasłem:

„Zimowe sposoby na dobry nastrój

– zajęcia animacyjno – plastyczne”.

            W pierwszym tygodniu ferii zimowych w naszej szkole odbyły się zajęcia w których uczestniczyło 13 uczniów. Mimo, iż zimowa aura nie przyniosła wymarzonego śniegu to i tak dzieci miały możliwość spędzenia swojego wolnego czasu w ciekawy i atrakcyjny sposób.

Na każdy dzień przygotowałyśmy ciekawe zajęcia plastyczne,  muzyczne, ruchowe, gry stolikowe. Naszą wspólną feryjną przygodę rozpoczęliśmy od gier i zabaw integrujących uczestników, które sprawiły wszystkim  wiele radości i pomogły w przełamywaniu słabości i barier.

Czytane były również fragmenty ulubionych książek o tematyce zimowej adresowanych dla dzieci. Wysłuchane fragmenty były inspiracją do powstawania interesujących prac plastycznych.

Uczniowie mieli możliwość rozwijania swoich talentów muzycznych – uczyli się  piosenek    o zimie, grali na instrumentach muzycznych i improwizowali ruchem śpiewane piosenki.

Zajęcia były bardzo ciekawą i bezpieczną formą spędzania wolnego czasu przez dzieci naszej szkoły w czasie ferii zimowych. Ich uśmiechy na buziach, zadowolenie i frekwencja potwierdziły, że wszyscy miło i przyjemnie spędzili ten czas.

(Opracowała: E. Listopad)

 


Wróć na górę