Godło Polski
Drodzy Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice
13.10.2020

 

Dzień 14 października jest Dniem Edukacji Narodowej – świętem wszystkich pracowników Oświaty i Uczniów.

Jakże inaczej obchodzimy Nasze Święto w tym roku szkolnym. Jesteśmy z dala od siebie, prowadzimy zdalne nauczanie, ale nie tylko ekrany komputerów, telefony łączą Nas. Łączy Nas wszystkich przede wszystkim wspólna troska o wszechstronny rozwój dziecka. W tej trudnej rzeczywistości, ogarniającej cały świat, pragnę wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia. Życzę nade wszystko dużo zdrowia. Życzę, by pandemia szybko się zakończyła, aby wróciły dni spokojne, dni w których będziemy czuli się bezpieczni, dni, w których każdy
z radością wejdzie do szkoły, sklepu, kościoła, pójdzie na spacer i nie będziemy musieli nosić maseczki.

Nauczycielom życzę, by zdalne nauczanie szybko się zakończyło i nigdy więcej nie wróciło. Życzę satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą. Niech edukacja i efekty wychowawcze sprawiają przyjemność i nigdy nie będą przyczyną przykrości. Państwa praca jest szczególna. Wymaga empatii i ustawicznego pochylania się nad dzieckiem niepełnosprawnym, dzieckiem, które potrzebuje naszej troski i ciepła. Życzę byście każdego dnia znajdowali siłę do wzorowego wypełniania Swego Powołania.

Pracownikom administracji i obsługi życzę radości z osiągnięć w pracy zawodowej, powodzenia w życiu osobistym oraz wdzięcznego uśmiechu podziękowania na twarzach uczniów i wychowanków za trud włożony przez Państwa w realizację codziennych zadań.

Uczniom i Rodzicom życzę nade wszystko zdrowia, wielu radości z odnoszonych sukcesów i postępów dziecka.

                                   Danuta Kowal i Ewa Kłosińska


Wróć na górę