Godło Polski
Dzień Patrona

Dzień Patrona
20.05.2020

Tradycją naszej szkoły jest uroczyste świętowanie Dnia Patrona. Ta szczególna uroczystość odbywa się w maju, gdyż w tym miesiącu  –  23 maja 1842 roku urodziła się patronka naszej szkoły – Maria Konopnicka.  W tym szczególnym czasie, jaki teraz przeżywamy, chcielibyśmy również wspomnieć postać wybitnej pisarki i poetki. W celu przypomnienia i utrwalenia wiadomości na temat życia i twórczości Marii Konopnickiej zwracamy się z prośbą do wychowawców, nauczycieli języka polskiego, funkcjonowania osobistego i społecznego oraz wszystkich chętnych
o przeprowadzenie zajęć poświęconych naszej patronce.
Materiały, które będziecie mogli wykorzystać planując lekcje, zostaną udostępnione w zakładce na stronie naszej szkoły pod tą informacją.

Planujemy umieścić linki do audiobooków z utworami Marii Konopnickiej, ćwiczenia online, krzyżówki, wykreślanki, rebusy, kolorowanki. Udostępnimy także prezentację poświęconą patronce naszej szkoły. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w wirtualne obchody Dnia Patrona.

Organizatorzy

link do materiałów o Marii Konopnickiej


Wróć na górę