Godło Polski
Konkurs z okazji 100 Rocznicy Urodzin Karola Wojtyły – Papieża Polaka – Świętego Jana Pawła II.

Konkurs z okazji 100 Rocznicy Urodzin Karola Wojtyły – Papieża Polaka – Świętego Jana Pawła II.
11.05.2020

Przed nami piękny jubileusz, który będziemy obchodzić 18 maja. 100 Rocznica Urodzin Karola Wojtyły – Papieża Polaka – Świętego Jana Pawła II.

Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i świata, i w naszych sercach. Mimo upływającego czasu jest akceptowanym i podziwianym symbolem polskości. Ojciec Święty jest dla nas wzorem i nauczycielem pełnym miłości i ciepła dla drugiego człowieka zwłaszcza dla tego słabszego, skrzywdzonego. Przez całe swoje życie dawał innym nadzieję i uczył jak Kochać Boga i drugiego człowieka bez wyjątku. Kochał Go cały świat. Czujemy się odpowiedzialni za przekazywanie naszym uczniom i wychowankom tych pięknych wartości związanych z osobą Papieża Polaka. Nauczyciele i katecheci pracujący w Zespole Placówek w Łukowie oraz uczniowie i wychowankowie włączamy się w świętowanie jubileuszu 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Z tej okazji na zajęciach, które prowadzimy na odległość będziemy realizować tematy przybliżające postać św. Jana Pawła II. Naszych uczniów i wychowanków zapraszamy również do udziału w konkursie plastyczno-muzycznym „NIE ZASTĄPI CIEBIE NIKT”.  Pragniemy, aby był to czas radości i świętowania dla nas wszystkich.

(Opracowała: G. Ryszkowska)


Wróć na górę