Godło Polski
Jarmark bożonarodzeniowy

Jarmark bożonarodzeniowy
22.12.2019

Dnia 22 grudnia 2019r. szkoła nasza kolejny już raz wzięła udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym przygotowanym przez Gminę Łuków oraz Gminny Ośrodek Kultury. Zgodnie z tradycją, Jarmark odbył się w ostatnią niedzielę adwentu tuż przed Bożym Narodzeniem na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie. W Jarmarku wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia i placówki oświatowe, które oferowały swoje kulinarna, jak i ozdoby świąteczne.

Nasza placówka również przygotowała na tę okoliczność mnóstwo świątecznych ozdób, stroików, jak również wiele wypieków przygotowanych przez rodziców uczniów klas Ib/IIa/IIIb, IIb, IIIa szkoły przysposabiającej do pracy. Przygotowane na Jarmark ozdoby i stroiki w części zostały podarowane nam przez okoliczne kwiaciarnie. Pozostałe ozdoby uczniowie wykonywali pod kierunkiem pań: Agnieszki Dybciak, Agnieszki Koźlak i Agnieszki Nawrockiej. Wymienione panie odpowiedzialne były również za przygotowanie stoiska oraz sprzedaż wykonanych ozdób. Wszystkie ozdoby cieszyły się dużym zainteresowaniem. Klienci mieli w czym wybierać. Mamy nadzieję, że były wspaniałą ozdobą świątecznych stołów.

Dzięki tej inicjatywie oraz udanej współpracy z rodzicami, a także dzięki hojności sponsorów zebrane z jarmarku fundusze przeznaczone zostaną na organizację szkolnej wycieczki. Za co bardzo dziękujemy:

Centrum Ogrodniczemu Pani Anety Opolskiej,

Kwiaciarni „Ale kwiatki” Pani Grażyny Skwarek,

Kwiaciarni „Azalia” Pani Kazimierak,

Kwiaciarni „Tuberoza” Pani Opolskiej,

Kwiaciarni „Pąki Łąki” Pani Moniki Mądrej,

Małej Galerii DK&KD Pani Doroty Dębskiej – Kobylinskej.

 

Kolejny Jarmark już w kwietniu!

(Opracowała: A. Koźlak)


Wróć na górę