Godło Polski
Lekcja w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. H.Sienkiewicza w Łukowie

Lekcja w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. H.Sienkiewicza w Łukowie
19.11.2019

W dniu 19 listopada 2019r. uczniowie klas Va, VIIa i VIIIa odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną im. H. Sienkiewicza w Łukowie, uczestniczyli w lekcji bibliotecznej na temat „Stanisław Moniuszko – wielki polski kompozytor”. Wybór treści zajęć podyktowany był trwającym właśnie rokiem poświęconym Stanisławowi Moniuszce. Bibliotekarka – pani Elżbieta Ławecka przybliżyła uczniom w formie prezentacji multimedialnej postać wybitnego Polaka, jego życie i twórczość. Po czym młodzież z uwagą wysłuchała fragmentów wybranych utworów tego kompozytora. Zajęcia okazały się bardzo interesujące, gdyż wszyscy z ogromną uwagą i zaangażowaniem w nich uczestniczyli. Dowodem na to okazały się wyniki quizu podsumowującego spotkanie. Nasi uczniowie nie mieli żadnych problemów z prawidłowymi odpowiedziami na zadawane przez panią Elę  pytania. Dużą atrakcją było też poznanie kulis pracy bibliotekarza w tak dużej bibliotece. Wielu z naszych uczniów jest częstymi bywalcami tej placówki, ale dla niektórych była to pierwsza wizyta. Mamy nadzieję, że chętnie wezmą udział w kolejnych wspólnych przedsięwzięciach, w których cyklicznie współpracujemy z MBP.

(Opracowały: E. Bajora, R. Bednarczyk)


Wróć na górę