Godło Polski
Wycieczka do muzeum

Wycieczka do muzeum
16.10.2019

W dniu 16 października 2019r. uczniowie klasy IVa pod opieką pani Iwony Sulej wybrali się do Muzeum Regionalnego w Łukowie. Była to niezwykła wyprawa, gdyż wszyscy byli w murach muzeum po raz pierwszy w życiu. Pani Agnieszka Szaniawska oprowadziła uczniów po wystawach i opowiadała o zebranych eksponatach. Z wielkim zaciekawieniem uczniowie słuchali o życiu na wsi w dawnych czasach, chętnie oglądali eksponaty i zgadywali ich przeznaczenie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wyglądał Łuków wiele lat temu. Dużą niespodzianką dla wszystkich była wystawa dinozaurów, gdzie każdy mógł dotknąć „prehistorycznego stwora” oraz zobaczyć jego szkielet.

Wszystkim bardzo podobała się wyprawa i zgodnie stwierdzili, że chętnie tu jeszcze wrócą.

Bardzo gorąco dziękujemy panu Mariuszowi Burdachowi, dyrektorowi Muzeum Regionalnego w Łukowie, za umożliwienie bezpłatnego zwiedzania ekspozycji muzealnych.

(Opracowała: I. Sulej)


Wróć na górę