Godło Polski
Konferencja z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Konferencja z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
12.09.2019

12 września 2019 roku uczniowie należący do Klubu Odkrywców „Ścieżkami Pamięci” wzięli udział w konferencji popularnonaukowej z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Konferencja odbyła się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie Organizatorami konferencji było Muzeum Regionalne w Łukowie, Towarzystwo Przyrodniczo – Historyczne ,,Orlik” w Łukowie, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej.
Konferencji towarzyszyła wystawa fotografii Henryka Nowosielskiego pseud. „Vickers” pt. ,,Ci, co przetrwali przeciwności…” oraz ekspozycja książek o tematyce wojennej pochodzących ze zbiorów łukowskiej Biblioteki Pedagogicznej. Konferencja przybliżyła uczniom wydarzenia związane z wybuchem wojny oraz dała możliwość poznania historii naszego regionu w okresie okupacji.
(Opracowała: A. Szaniawska)

Wróć na górę