Godło Polski
Narodowe czytanie w Naszej Szkole

Narodowe czytanie w Naszej Szkole
11.09.2019

 

W dniu 11 września 2019r. młodzież Zespołu Placówek w Łukowie spotkała się, aby wspólnie słuchać wybranych utworów w ramach ogólnopolskiej akcji NARODOWE CZYTANIE odbywającej się pod patronatem Prezydenta RP.
W tym roku była to już ósma edycja tego przedsięwzięcia i obejmowała osiem nowel polskich autorów. My wybraliśmy trzy: „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Brunona Schulza, „Dym” Marii Konopnickiej i „Katarynkę” Bolesława Prusa. Na wstępie wysłuchaliśmy listu Prezydenta RP pana Andrzeja Dudy, który odczytała pani Ewa Bajora.
Zaproszenie do udziału w naszym spotkaniu przyjęli wicestarosta łukowski – pan Janusz Kozioł oraz pani Iwona Machniak – bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Sienkiewicza w Łukowie. Poszczególne fragmenty nowel czytali też pani Danuta Kowal – dyrektor Zespołu, pani Aleksandra Smolak – logopeda i pani Małgorzata Wielgosz – nauczyciel.
Po każdym odczytanym utworze, prowadząca pani Anna Pucyk, kierowała pytania do uczniów na temat wysłuchanej noweli. Okazało się, że słuchacze świetnie na nie odpowiadali, w zamian otrzymując słodką nagrodę.
Mamy nadzieję, że wspólne czytanie zachęciło uczniów do samodzielnej lektury pozostałych tekstów wybranych do tegorocznej akcji Narodowego Czytania.
Akcję w naszej placówce przygotowały panie: E.Abramek, E.Bajora, R.Bednarczyk, A.Pucyk i M.Wielgosz. Działanie to wpisuje się w realizowany w naszej szkole „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

Oprac. M. Wielgosz, R. Bednarczyk


Wróć na górę