Godło Polski
Terapeutyczny Turnus „Uśmiechu” w Wiśle

Terapeutyczny Turnus „Uśmiechu” w Wiśle
21.06.2019

W dniach 10-20 czerwca 2019 r. uczniowie Zespołu Placówek w Łukowie brali udział w Terapeutycznym Turnusie Uśmiechu w Wiśle. Pobyt w tym mieście rozpoczęła wycieczka i zwiedzanie tego uroczego zakątka oraz pyszne lody. W kolejnych dniach na uczestników czekało moc atrakcji tj. warsztaty teatralne, wizyta w Muzeum Beskidzkim oraz góralskiej kuźni. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się wizyta w szkole w której dawniej uczono się w Wiśle, gdzie każdy mógł spróbować pisania gęsim piórem i atramentem z kałamarza. Nie zabrakło również wycieczek podczas których uczniowie zwiedzili graniczne miasto Cieszyn oraz Bielsko – Białą. W Bielsku Białej uczestnicy turnusu wjechali kolejką gondolową na szczyt Szyndzielnia na wysokość 1001 m. skąd podziwiali piękne krajobrazy górskie. Uczniowie korzystali również z licznych zajęć rehabilitacyjnych, zajęć z zakresu Integracji Sensorycznej, kąpieli solankowych oraz dogoterapii z uroczym pieskiem Luną. Wolny czas i wieczory spędzano bardzo aktywnie, grając w piłkę nożną, kometkę, piłkarzyki lub tenisa stołowego. Uczestnicy turnusu przygotowali przedstawienie dla Zarządu Fundacji ING Dzieciom, dzięki której ten turnus został zorganizowany oraz pracowników ośrodka. W turnusie wzięło udział 38 uczniów, 3 opiekunów oraz 9 terapeutów. Turnus się odbył dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia „Jesteśmy Sobie Potrzebni” oraz dyrekcji i nauczycielom Zespołu Placówek w Łukowie.

(Opracowała: A. Szaniawska)


Wróć na górę