Godło Polski
„Jak nie czytam, jak czytam!”

„Jak nie czytam, jak czytam!”
07.06.2019

Dnia 7 czerwca 2019r. uczniowie Zespołu Placówek w Łukowie włączyli się do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam!” Głównym jej celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania, a książkę wciąż traktują jako przykry obowiązek. Nie zmuszamy ich, lecz motywujemy. Chcemy pokazać, że czyta nie tylko garstka najlepiej uczących się rówieśników, ale wszyscy – łącznie z nauczycielami, pracownikami szkoły i gośćmi.

Promując czytelnictwo wśród uczniów naszej placówki zorganizowaliśmy spotkanie czytelnicze na szkolnym boisku. Zaproszeni zostali również rodzice i nauczyciele. Duże grono czytelników o godzinie 1030 przybyło na dziedziniec szkolny z własnymi egzemplarzami książek. Upalna pogoda nie pozwoliła zbyt długo relaksować się na świeżym powietrzu przy ulubionej literaturze, dlatego kontynuowaliśmy akcję w klasach.

Doskonałą okazją do jeszcze większej aktywności czytelniczej było wzbogacenie księgozbioru biblioteki szkolnej o wiele pięknych, nowych książek, zgodnych z zainteresowaniami naszych uczniów.  Szkoła Podstawowa Specjalna dla Uczniów Niepełnosprawnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Konopnickiej, który wchodzi w skład Zespołu Placówek, otrzymała dotację ze środków „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3”. Na zakup nowych książek pozyskaliśmy 4 tys. złotych.

(Opracowała: R. Bednarczyk, E. Bajora)


Wróć na górę