Godło Polski
WARSZTATY „KREATYWNE POMOCE”

WARSZTATY „KREATYWNE POMOCE”
15.05.2019

Dnia 15 maja 2019 roku w Zespole Placówek odbyły się warsztaty pt. „Kreatywne pomoce – tworzenie pomocy terapeutycznych wspierających rozwój dziecka z niepełnosprawnością”.  W warsztatach wzięli udział chętni nauczyciele naszej placówki. Podczas spotkania zaprezentowane zostały pomoce terapeutyczne wykonane z nietypowych materiałów, takich jak: plastikowe nakrętki, rolki po papierze, słomki, papierowe kubeczki, gąbki, pomponiki, klamerki do bielizny, materiały o zróżnicowanej fakturze, drewniane patyczki, guziki, butelki itp. Obecni nauczyciele mieli możliwość poznać pomysły zastosowania przedmiotów codziennego użytku lub przeznaczonych do recyklingu na stworzenie atrakcyjnych środków dydaktycznych. Uzyskali wskazówki dotyczące wykonania pomocy oraz ich zastosowania terapeutycznego. Były to warsztaty praktyczne podczas których każdy uczestnik wykonał pomoce, które mógł wykorzystać w pracy z dziećmi z różnymi dysfunkcjami.  Organizatorami warsztatów były: Emilia Olek, Justyna Kucharzak i Aneta Świderska.

(Opracowała: Emilia Olek)


Wróć na górę