Godło Polski
Szkolny Dzień Zdrowia

Szkolny Dzień Zdrowia
05.04.2019

Kwiecień nazywany jest miesiącem zdrowia, ponieważ właśnie wtedy przypada Światowy Dzień Zdrowia, który każdego roku obchodzony jest 7 kwietnia. Święto to zostało ustanowione w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia, która zajmuje się ochroną zdrowia W tym roku tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia jest powszechna opieka medyczna. Z tej okazji w dniu 5 kwietnia 2019r. w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień Zdrowia.

Z tej okazji zorganizowano następujące działania:

  • Apel okolicznościowy na temat zdrowego styku życia, na który zaproszono pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łukowie (panie: Anetę Sujak, Beata Baran, Renata Łukasik). Panie zapoznały uczniów z podstawowymi zasadami zdrowego stylu życia, wykorzystując ciekawą prezentację pt. „Doktor Rybka uczy jak dbać o zdrowie”.
  • Kącik informacyjny, gdzie zgromadzono materiały o tematyce prozdrowotnej w formie ulotek.
  • Kącik pomiaru masy ciała i wzrostu, mierzenie ciśnienia tętniczego , obliczanie BMI – prowadzony przez pielęgniarki szkolne.
  • Zajęcia fitness
  • Kącik degustacji zdrowych produktów: warzyw, owoców, soków.

Podjęte działania z pewnością przyczynią się do podniesienia świadomości na temat zdrowego odżywiania i aktywności ruchowej. Wierzymy, że systematyczne działania profilaktyki zdrowotnej w różnej formie skłonią uczniów do prowadzenia zdrowego stylu życia.

W tym roku Szkolny Dzień Zdrowia zorganizowały panie: Iwona Abramek, Anna Kryczka – Wysokińska i Grażyna Strachota.

(Opracowała: A. Kryczka – Wysokińska)


Wróć na górę