Godło Polski
NIEBIESKI BIEG

NIEBIESKI BIEG
04.04.2019

Dnia 4 kwietnia 2019 r. w parku miejskim grupa uczniów z naszej szkoły (kl. IVa, kl. Vab, kl. VIIc/VIIIa, kl. IIIbzp oraz grupa wychowankowie świetlicy  wychowanków świetlicy szkolnej) wzięła udział w „Niebieskim biegu” zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie zorganizowanym przez zaprosiły Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „Labirynt” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Głównym celem wydarzenia było promowanie wiedzy o autyzmie. Kwiecień to bowiem miesiąc upowszechniania wiedzy o tym zaburzeniu.

Nieodzownym warunkiem uczestnictwa w biegu było posiadanie niebieskiego elementu ubioru lub gadżetu. Nasi uczniowie nie zawiedli – wszyscy zaświecili na niebiesko. Po dokonaniu rejestracji uczestników biegu wszyscy udali się na rozgrzewkę, a następnie pełni entuzjazmu pobiegli, żeby wspierać osoby z autyzmem. Wszyscy uczniowie dzielnie pokonywali kolejne odcinki biegu, aż do mety. Na mecie wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, gdyż w tym biegu zwyciężyli wszyscy. Następnie nastąpiło wręczenie dyplomów dla przedszkoli, szkół i instytucji. Po biegu na scenie zaprezentowały się różne grupy. Były piosenki i tańce, które spotkały się z aplauzem widowni.  Grupa świetlicowa zaśpiewała piosenkę pt. „Przyszła wiosna”, a dziewczęta z koła tanecznego wykonały układ choreograficzny do utworu pt. „Kwiaty”.

Wszyscy mali artyści wypadli wspaniale, godnie reprezentując społeczność całej naszej szkoły. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami i miłymi słowami.

(Opracowała: A. Kryczka – Wysokińska)


Wróć na górę