Godło Polski
Lekcja  parlamentaryzmu – wizyta posła na Sejm RP Sławomira Skwarka

Lekcja parlamentaryzmu – wizyta posła na Sejm RP Sławomira Skwarka
22.03.2019

W dniu 22 marca naszą szkołę swoją obecnością zaszczycił poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Sławomir Skwarek.

Była to niezwykła lekcja wiedzy o społeczeństwie połączona z wirtualnym spacerem po Sejmie. Pan poseł w bardzo ciekawy sposób przedstawił i omówił miejsca szczególnie ważne w gmachu Sejmu. Parlamentarzysta opowiadał o swojej pracy, obowiązkach, powinnościach, przywilejach poselskich i tajnikach kuluarów sejmowych.

Podkreślał, że praca posła jest pracą bardzo odpowiedzialną, pracą dla dobra całego społeczeństwa. Bardzo chętnie i z niezwykłą otwartością odpowiadał na zadawane

przez uczniów pytania.  Była to też okazja do podziękowania za zorganizowanie wycieczki uczniom naszej szkoły do Sejmu. Jest nam niezmiernie miło, że pan poseł Sławomir Skwarek w natłoku swoich obowiązków, znalazł czas, by odwiedzić naszą szkołę.

(Opracowała: A. Strzyżewska)


Wróć na górę