Godło Polski
Z wizytą w Sejmie

Z wizytą w Sejmie
27.02.2019

W dniu 27 lutego  br. na zaproszenie Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Sławomira Skwarka  grupa uczniów Zespołu Placówek w Łukowie   uczestniczyła  w wycieczce do Warszawy,  głównym celem było zwiedzanie Sejmu.

 Po dotarciu do biura przepustek i niezwykle ciepłym przywitaniu  wszyscy uczestnicy zostali poddani rutynowej kontroli pirotechnicznej po której rozpoczęło się zwiedzanie Sejmu.

Na początek pani przewodnik przedstawiła historię Sejmu, funkcjonowanie współczesnego Parlamentu,  a także zapoznała uczestników wycieczki z pracą, obowiązkami, prawami parlamentarzystów,  a także makietą całego kompleksu budynków. Następnie uczniowie naszej szkoły  zasiedli w galerii Sali Posiedzeń Sejmu. Po zwiedzaniu przyszedł czas na obiad w Restauracji Sejmowej, gdzie mieliśmy okazję osobiście  spotkać  kilku posłów.

Po opuszczeniu murów sejmowych przyszedł czas na zwiedzanie Muzeum Ewolucji –  muzeum poświęcone ewolucji i paleontologii znajdujące się  w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Ostatnim punktem naszej wycieczki, na który czekali wszyscy uczniowie, była wizyta w McDonald’s.

        (Opracowała: Anna Strzyżewska)


Wróć na górę