Godło Polski
„Bezpiecznie jak w banku”

„Bezpiecznie jak w banku”
05.02.2019

05.02.2019 roku w Zespole Placówek w Łukowie odbyła się niezwykła lekcja na temat: „Bezpiecznie jak w banku”. Brali w  niej udział uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Pani dyrektor Santander banku w Łukowie, Magdalena Głuchowska oraz pani Paulina Ledwójcik, przygotowały młodzieży prelekcję o tym jak bezpiecznie korzystać z produktów bankowych. Uczniowie dowiedzieli się co to jest bank, jakich usług udziela ta instytucja, jak korzystać z usług takich placówek, jak bezpiecznie wykonywać operacje bankowe, w jaki sposób korzystać z kart płatniczych. Panie zachęcały do oszczędzania na lokatach ale też przestrzegały przed nieuzasadnionym wzięciem kredytu. Uczulały uczniów pełnoletnich przed podpisaniem umów w tzw. „parabankach”. Młodzież z wielkim zainteresowaniem uczestniczyła w tych zajęciach. Była dyskusja. Uczniowie zadawali dużo pytań prelegentkom. Była to bardzo potrzebna i ciekawa lekcja, która mamy nadzieję, w przyszłości uchroni naszych uczniów przed niepotrzebnymi konsekwencjami nieprzemyślanych decyzji.

(Opracowały: Agnieszka Dybciak, Dorota Trochimska)


Wróć na górę