Godło Polski
Warsztaty bożonarodzeniowe

Warsztaty bożonarodzeniowe
06.12.2018

W dniu 06.12. 2018 r. w naszej szkole odbyły się artystyczne warsztaty bożonarodzeniowe, które poprowadziły panie Małgorzata Hryciuk i Wioletta Szczygielska  z Muzeum Regionalnego w Łukowie. Uczniowie  podczas tych warsztatów posłuchali o zwyczajach i tradycjach  bożonarodzeniowych w dawnych czasach. Panie pokazały jak wygląda podłaźniczka , dawny stroik wiszący zamiast choinki, przystrajany ozdobami wykonanymi ze słomy i papieru.

Dzieci własnoręcznie wykonywały ozdoby choinkowe z opłatka – symbolu chleba, bez którego nie wyobrażamy sobie Wigilii Bożego Narodzenia. Uczniowie bardzo delikatnie wycinali paseczki z opłatka, które następnie sklejały, tworząc gwiazdę. Największym zaskoczeniem, a zarazem frajdą dla było łączenie wszystkich elementów -śliną. Dzieci wytrwale tworzyły kolorowe gwiazdy z opłatka, które będą zapewne pięknym podarunkiem dla rodziców i elementem domowej dekoracji świątecznej. Uczniowie pod kierunkiem pań wykonywali anioły z serwetek, które również będą ozdabiały domowe choinki.

Dziękujemy Paniom z Muzeum Regionalnego w Łukowie za prowadzenie warsztatów.

W warsztatach udział wzięli uczniowie klas przysposabiających i uczniowie klas młodszych szkoły podstawowej, a organizatorami były panie: Agnieszka Szaniawska i Anna Strzyżewska.

(Opracowała: A. Strzyżewska)


Wróć na górę