Godło Polski
Wycieczka do kina

Wycieczka do kina
13.11.2018

Święta tuż-tuż, a przynajmniej w nowej disneyowskiej produkcji filmowej „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Na projekcję filmu do Nowego Kina w Siedlcach w dniu 13.11.2018r. wybrali się uczniowie klasy Ib i IIa/IIIa szkoły przysposabiającej do pracy wraz z opiekunami p. A. Koźlak i A. Dybciak.

„Dziadek do orzechów i cztery królestwa”  to magiczna historia w przepięknej oprawie! Zrealizowana z ogromnym rozmachem produkcja Disneya inspirowana klasyczną baśnią E.T.A Hoffmana z niesamowitymi zdjęciami i gwiazdorską obsadą. Akcja baśni rozgrywa się w Wigilię Bożego Narodzenia. Główną bohaterką jest nastoletnia Clara. Dziewczyna chce odnaleźć klucz do szkatułki podarowanej jej przez ojca chrzestnego Drosselmeyera, która należała do jej niedawno zmarłej matki. Po złotej nici Clara przedostaje się do magicznej krainy, w której spotyka m.in. żołnierza Phillipa, Cukrową Wróżkę i bandę myszy. Aby zjednoczyć Krainy Płatków Śniegu, Kwiatów, Słodyczy z Czwartym Królestwem i aby odzyskać poszukiwany klucz bohaterowie muszą zmierzyć się ze złowieszczą Matką Ginger. A wszystko to dzieje się w niezwykłej scenerii pełnej niesamowitych wydarzeń.

Film wprowadza wszystkich w świąteczny nastrój oraz pozwala na powrót do dzieciństwa, marzeń i magii z choinką, prezentami i świąteczną atmosferą …

Zaplanowany wyjazd do kina miał na celu: kształtowanie wrażliwości estetycznej uczniów poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz w środkach transportu, a także wzmacnianie więzi koleżeńskich.

(Opracowała: A. Koźlak)


Wróć na górę