Godło Polski
Wycieczka do fabryki okien „ŁUKPLAST”

Wycieczka do fabryki okien „ŁUKPLAST”
23.10.2018

W dniu 23 października 2018r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z opiekunami p. E. Kłosińską, A. Dybciak,  A. Koźlak i D. Trochimską udali się z wizytą do fabryki okien i drzwi „Łukplast”. Jest to zakład produkcyjny znajdujący się na terenie naszego miasta. Młodzież pod kierunkiem przewodnika zwiedziła hale produkcyjne obserwując kolejne etapy produkcji okien. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o procesie produkcji i asortymencie produkowanych wyrobów.  Uczniowie mogli na żywo zobaczyć maszyny i urządzenia do produkcji okien oraz  wszystkie  elementy potrzebne do tego, by powstało okno: okucia, szyby zespolone, wzmocnienia stalowe oraz różnobarwne okleiny.  Poznali również kolejne etapy montażu okna oraz zapoznali się z pracą ludzi odpowiedzialnych za poszczególne szczeble produkcji.  Na zakończenie wizyty wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety. Dziękujemy za miłe i serdeczne przyjęcie oraz umożliwienie uczniom poznania procesu produkcji okien. Wiemy teraz dlaczego okna są ważnym elementem każdego domu.

(Opracowała: A. Koźlak)


Wróć na górę