Godło Polski
Bijemy razem rekordy!

Bijemy razem rekordy!
16.10.2018

16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i to właśnie z tej okazji co roku organizowana jest akcja bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Akcję organizuje Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cel jest jeden – promowanie nauki pierwszej pomocy. W Zespół Placówek w Łukowie o godzinie 12.00 spotkało się 30 uczniów różnych szczebli edukacyjnych, opiekunowie, pielęgniarki i dyrektor szkoły Danuta Kowal. Najpierw przypomnieli sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Po demonstracji techniki przyszedł czas na przystąpienie do akcji. Uczniowie na własnej skórze mogli się przekonać ile wysiłku trzeba włożyć w przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Wydarzeniu towarzyszyła projekcja materiałów edukacyjnych.

Za organizację akcji w szkole odpowiadała Marta Matusiak i Anna Krasuska. 

(Opracowała: M. Matusiak)


Wróć na górę