Godło Polski
Powiatowy Turniej Boccia

Powiatowy Turniej Boccia
10.10.2018

W dniu 10 października 2018r. zakończono realizację zadania publicznego „POWIATOWY TURNIEJ BOCCIA”. Dotację od Zarządu Powiatu w Łukowie otrzymało Stowarzyszenie „Jesteśmy Sobie Potrzebni” i zrealizowało projekt we współpracy z Zespołem Placówek w Łukowie oraz Łukowskim Stowarzyszeniem Rozwoju.

Turniej od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Inicjatorem tych spotkań był p. Tomasz Tryboń – prezes Łukowskiego Stowarzyszenia Rozwoju.  Przez wiele lat był organizowany przez Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju oraz Zespół Placówek w Łukowie.

W tym roku udział w turnieju potwierdziło sześć drużyn. Uczestnikami były osoby niepełnosprawne ze Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych: Firleju, Baczkowie,  Siedlec,  podopieczni Ośrodka Wsparcia Przylądek w Łukowie oraz reprezentanci Zespołu Placówek w Łukowie z Gimnazjum i Szkoły przysposabiającej do pracy.

Na początku przypomniana została historia organizacji Turniejów Boccia w Powiecie Łukowskim oraz rozegrana runda pokazowa, w której brali udział również zaroszeni goście.

Boccia to gra towarzyska, która rozgrywa się na specjalnie przygotowanym boisku. Polega na rzucaniu czerwonymi lub niebieskimi bilami. Wygrywa drużyna której bile zgadują się jak najbliżej głównej. W tym roku zwyciężyła drużyna z Firleja. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Baczkowa, a trzecie przypadło gospodarzom czyli drużynie z Gimnazjum z Zespołu Placówek.

Zabawa była fantastyczna a rywalizacja fair – play. Każdy z uczestników zjadł smaczny posiłek. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale a wygrane drużyny puchary i dyplomy.

(Opracowała: K. Turska, fot. G. Celiński)


Wróć na górę